Sprejem za tuje študentke in študente na izmenjavi

Na fakulteti bomo v zimskem semestru gostili okoli 130 študentk in študentov, ki so prišli na izmenjavo. Zanje smo v petek pripravili informativno srečanje (Welcome Day).

Študentke in študente je pozdravila dekanja fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, nato pa smo jim predstavili fakulteto ter jih seznanili s storitvami, povezanimi s študentskim življenjem v Ljubljani, študijskim procesom in dejavnostmi, ki jih za njih pripravljamo tekom leta. Na dogodku so sodelovali tudi tutorke in tutorji za tuje študentke in študente.

Vsem študentkam in študentom želimo uspešno izmenjavo ter dober začetek študijskega leta.

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.