Letno srečanje Slovenskega sociološkega društva

Vabljeni, da se pridružite letnemu srečanju Slovenskega sociološkega društva, ki bo potekalo v času od 6. do 7. novembra 2020. Naslovna tema letošnjega srečanja je Družbene neenakosti in politika. Gostujoče predavanje z naslovom The geo-politics of global inequality bo izvedel Mike Savage, profesor sociologije na Londonski šoli za ekonomijo (LSE) in direktor Mednarodnega inštituta za neenakosti. V sklopu srečanja se bo odvilo več okroglih miz: plenarni okrogli mizi Dohodkovne neenakosti in politika ter Univerzalni temeljni dohodek, ki sta zasnovani kot dialog med družboslovnimi disciplinami in med stroko in politiko, in okrogli mizi v sklopu rednih sekcij na temo Erin Olin Wright: Drugačen svet je mogoč in Identiteta in nacija v slovenskih učbenikih zgodovine. Večje število prispevkov bo obravnavalo aktualna vprašanje neenakosti v luči epidemije covida-19. Študente še posebej vabijo, da se udeležijo dogodka, ki ga organizirata študentski sociološki društvi na Fakulteti za družbene vede (SocioKlub) in Filozofski fakulteti (Sociopatija) Univerze v Ljubljani. Slavnostni vrhunec srečanja bo razglasitev letošnjih nagrajencev in dobitnikov priznanj Slovenskega sociološkega društva.

Srečanje bo v celoti potekalo na daljavo s pomočjo aplikacije Zoom. Program srečanja in povezave na posamezne dogodke lahko najdete na spletni strani Slovenskega sociološkega društva.

19. 10. 2020

03. 09. 2020