Pohorsko podravje pred tremi tisočletji – Tradicija in inovativnost v pozni bronasti in starejši železni dobi

Urednik: Biba Teržan, Matija Črešnar
V preteklih treh desetletjih je prišlo predvsem zaradi zaščitnih arheoloških izkopavanj ob izgradnji avtocestnega križa v Sloveniji do številnih odkritij novih arheoloških najdišč iz različnih obdobij, kar velja tudi za Pohorsko Podravje. Že tekom arheoloških izkopavanj so pozornost vzbudila razmeroma gosto razporejena arheološka najdišča naselbin iz pozne bronaste dobe, ki so spreminjala do tedaj znano podobo o poselitvi Pohorskega Podravja. To je bil tudi povod za poseben raziskovalni projekt, s katerim so raziskovalci želeli znanstveno obdelati in proučiti novo odkrito arheološko gradivo ter s tem pridobiti nove podatke o procesih naseljevanja in naselbinskih strukturah na Dravskem polju v stoletjih ob izteku 2. tisočletja in zgodnjega 1. tisočletja pr. n. št. To je bil čas, ko je kultura žarnih grobišč s svojim pulziranjem doživljala vzpone, pa tudi padce in ko se je ob njenem zatonu porajala nova doba – zgodnja železna doba in z njo halštatska kultura. Knjiga je izšla v sozaložništvu Znanstvene založbe Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani in Narodnega muzeja Slovenije.

Leto izida: 2021

Tip vezave: Trda vezava

Zbirka: Katalogi in monografije Narodnega muzeja Slovenije

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

26. 04. 2024
Oddelek za anglistiko in amerikanistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Delavnica dr. Gorice Stevanović: Prek meja: potovanje skozi roman v stripu

Oddelek za psihologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Naš planet na krožniku: kritični razmisleki o trajnostnih prehranskih sistemih

24. 04. 2024

Dnevi enakosti spolov FF: Endometrioza: zakaj je potrebno govoriti o njej?

Oddelek za prevajalstvo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Karierni dan Oddelka za prevajalstvo