Trajni dostop do dodatnih zbirk Oxford Scholarly Editions Online

oseo

V sodelovanju z NUKPravno fakulteto in ZRC SAZU smo pridobili trajni dostop do dodatnih elektronskih zbirk klasičnih tekstov dostopnih preko e-vira Oxford Scholarly Editions Online.

Zbirka Oxford Scholarly Editions Online velja za enega kronskih draguljev v portfelju založbe Oxford University Press. Raziskovalci izpostavljajo njeno inovativnost, njen transformativni potencial tako za raziskave kot za poučevanje. Zajema temeljne klasične avtorje od antike do renesanse, v vrhunskih izdajah s komentarji in prevodi, pa tudi angleške avtorje do 19. stoletja, obsega torej več kot dve tisočletji intelektualne zgodovine na področju filozofije, zgodovine, religije, klasične filologije in sorodnih ved. Kritične izdaje so v samem jedru sodobne humanistike, predstavljajo zanesljiv in zaupanja vreden primarni vir, s katerim raziskovalci lahko razlagajo temeljna besedila svojih disciplin. Baza Oxford Scholarly Editions Online ta pripomoček obogati z vsemi prednostmi spletnega dostopa.

Poleg že prej dostopnih zbirk lahko sedaj uporabniki prebirajo dodatne zbirke:

• Herodotos;
  • Restoration Prose;
  • Latin Prose;
  • Greek Tragedy.

Seznam vseh dostopnih naslovov najdete na povezavi

Dostop je omogočen z lokacij UL, CTK, NIB, NUK in ZRC SAZU. Oddaljeni dostop je omogočen za študente in osebje UL ter ZRC SAZU, osebje CTK, NIB in NUK ter člane knjižnic UL, CTK, NIB, NUK in ZRC SAZU.

Vstopna točka: https://nukweb.nuk.uni-lj.si/login?url=https://www.oxfordscholarlyeditions.com/

Poletni urnik knjižnice OEiKA

Sprememba GU Alenka Cedilnik

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani, Mednarodna pisarna