Osrednja humanistična knjižnica

Testni dostop do Neues System der philosophischen Wissenschaften im Grundriss Online

Na voljo je testni dostop do zbirke  Neues System der philosophischen Wissenschaften im Grundriss Online.

Gre za zbirko filozofskih del Dirka Hartmanna (zaenkrat je dostopen samo prvi del). Naslov aludira na izjemno Heglovo delo "Neue Enzyclopädie der filozophischen Wissenschaften im Grundrisse" iz leta 1817. Od tedaj še noben filozof ni poskušal izčrpno opisati glavnih filozofskih problemov in njihovih sistematičnih medsebojnih povezav. Dvesto let po Heglovi Enciklopediji se je Dirk Hartmann lotil izziva in je poskušal pripraviti sistematično in koherentno raziskavo sodobne filozofije - poskušal je osmisliti in do neke mere tudi odpraviti povečano razdrobljenost in specializacijo, ki sta jo filozofija in znanost doživeli v 20. stoletju.

Dostop do zbirke je tu.

Testni dostop je omogočen do 11. 12. 2020. z lokacij UL, CTK, NIB in NUK in oddaljen dostop za študente in osebje UL, osebje CTK, NIB in NUK ter člane NUK.

Oddelek za filozofijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Žalna knjiga za red. prof. dr. Cvetko Toth