Srečanje rektorja Univerze v Ljubljani in dekanje Filozofske fakultete z veleposlanico Francije v Sloveniji

Foto: Bor Slana/STA

Rektor Univerze v Ljubljani prof. dr. Gregor Majdič in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar sta se 9. 11. 2022 srečala z ambasadorko Francije v Sloveniji nj. ekscelenco Florence Levy in direktorjem Francoskega inštituta v Ljubljani Karlom Cogardom. Ob potrditvi dosedanjega vsestranskega odličnega sodelovanja tako pri študentskih izmenjavah kot pri raziskovalnem delu so se dogovorili, da bodo skupaj identificirali področja, kjer bi lahko to sodelovanje še nadgradili in pripravili skupne projekte. Hkrati je veleposlanica izrazila velik interes in podporo, da bi tudi v univerzitetnem okolju še okrepili promocijo francoskega jezika in kulture.

Javna promocija doktoric in doktorjev znanosti Univerze v Ljubljani

Doktorice in doktorji znanosti s Filozofske fakultete (foto: Bor Slana/STA)

Podelitev nagrad Lirikonov zlát 2024 za vrhunske prevode

Špela Sevšek Šramel in Miha Kragelj z nagrado (foto: Jelka Kragelj)

Doc. dr. Žiga Zwitter na znanstvenem srečanju ForumAlpinum

Doc. dr. Žiga Zwitter je predstavil referat Alpe: zelene ali pisane? Od zgodnjenovoveškega do sodobnega odnosa do travnikov.