Slovanski fokus – osredotočeni na slovansko književnost

V okviru cikla izobraževalnih dogodkov Slovanski fokus, ki poteka v MKL Slovanski knjižnici, so v torek, 14. 9. 2021, o zahodnoslovanskih književnostih spregovorili strokovnjaki in predavatelji oddelkov za slavistiko in slovenistiko Filozofske fakultete. Književnosti Češke, Poljske in Slovaške so predstavili v kontekstu slovenskega literarnega prostora ter izpostavili najimenitnejša dela slovanskih avtoric in avtorjev, ki suvereno sooblikujejo pokrajino evropske in svetovne literarne tradicije.

Posnetke predavanj si lahko ogledate na spletni strani MKL Slovanske knjižnice.

Dogodek je bil v prvi vrsti namenjen knjižničarjem – informatorjem splošnih knjižnic, knjižničarjem srednješolskih knjižnic, hkrati pa je tudi odprt za vso zainteresirano splošno javnost (uporabnike knjižnic). Nastal je v sodelovanju z Oddelkom za slavistiko Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, Društvom slovenskih književnih prevajalcev in KUD Police Dubove.

25. 11. 2021

Podpora Senata Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani kolektivu Informativnega programa Televizije Slovenija

Foto: www.siol.net
25. 11. 2021

Predavanje doc. dr. Petra Mikše: Od kod gorska identiteta Slovencev?

23. 11. 2021

Kje smo 10 let po zasedbi Filozofske fakultete?