Predavanje Friederike Kind-Kovács iz Inštituta Hanne Arendt za raziskovanje totalitarizma pri Tehnični univerzi v Dresdnu

Na Oddelku za zgodovino je predavala Friederika Kind-Kovács (foto: Irena Selišnik).

Na Oddelku za zgodovino Filozofske fakultete je v sredo, 24. 4. 2024, predavala Friederike Kind-Kovács iz Inštituta Hanne Arendt za raziskovanje totalitarizma pri Tehnični univerzi v Dresdnu. Na svojem predavanju je predstavila zgodbo budimpeških otrok po prvi svetovni vojni in transnacionalno humanitarno posredovanje za reševanje stisk najbolj ranljivih. Tematizirala je medsebojno delovanje lokalnih madžarskih organizacij in mednarodnih humanitarnih donatorjev ter uporabo fotografij za dobrodelne namene.

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja