Predavanje doc. dr. Jerneja Kosija na Inštitutu za vzhodnoevropsko zgodovino Univerze na Dunaju

Doc. dr. Jernej Kosi in prof. dr. Ernst Bruckmüller (foto: Marija Wakounig)

V torek, 7. 5. 2024, je imel doc. dr. Jernej Kosi skupaj s prof. dr. Ernstom Bruckmüllerjem na Inštitutu za vzhodnoevropsko zgodovino Univerze na Dunaju predavanje z naslovom Das Zeitalter Kaiser Franz Josephs Vom Revolutionsjahr 1848 bis 1914 / Obdobje cesarja Franca Jožefa od revolucionarnega leta 1848 do 1914. Predavanje je nastalo v okviru projekta pisanja skupne avstrijsko-slovenske zgodovine pod okriljem ÖAW in SAZU.

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja