Poletna šola Nova grščina za klasične filologe

Zaključek poletne šole

V tednu med 8. in 13. julijem je na Univerzi v Atenah potekala druga poletna šola Nova grščina za klasične filologe, ki jo organizirajo Univerza v Ljubljani, Univerza v Atenah, Ohio State University iz ZDA ter Masarykova univerza v Brnu

Letošnje poletne šole se je udeležilo 18 udeležencev z različnih evropskih in ameriških univerz, na njej pa so predavali Jerneja Kavčič (Univerza v Ljubljani), Brian D. Joseph (Ohio State University), Spiros Moschonas (Univerza v Atenah), Katarina Bočkova (Masarykova Univerza v Brnu) ter Michail Marinis (Ohio State University). Na poletni šole so se študentje in profesorji klasične filologije po posebni metodi, ki izhaja iz dognanj zgodovinskega jezikoslovja, učili osnov novogrškega jezika. Letošnji program je poleg ogleda atenskih znamenitosti vključeval tudi izlet na arheološko najdišče Istmija, ki ga je predstavila tamkajšnja arheologinja in članica Avstralske arheološke šole v Atenah Lita Gregory, ter v Nafplio, prvo predstolnico moderne grške države.

Poletno dogajanje na Centru za slovenščino kot drugi in tuji jezik

Udeleženci 60. seminarja slovenskega jezika, literature in kulture

Novo: paketniki Osrednje humanistične knjižnice Filozofske fakultete