Med prejemnicami in prejemniki priznanj Univerze v Ljubljani tudi zaposleni na Filozofski fakulteti

Na Univerzi v Ljubljani so podelili priznanja in častne nazive. Med prejemniki in prejemnicami priznanj in nazivov so tudi zaposleni s Filozofske fakultete. Vsem iskrene čestitke!

Najodličnejši raziskovalni dosežki Univerze v Ljubljani v letu 2021:

• Publikacija Hegel 250 – Too Late? Oddelka za filozofijo Filozofske fakultete (Več); mednarodni zbornik je v celoti dostopen na tej povezavi.
  • članek Intimate media and technological nature of sociality, objavljen v najprestižnejši reviji s področja novih medijev New Media & Society dr. Brede Luthar in dr. Maruše Pušnik - članic programske skupine Družbena pogodba v 21. stoletju, ki jo koordinira prof. dr. Ksenija Vidmar Horvat z Oddelka za sociologijo Filozofske fakultete

Zlata plaketa Univerze v Ljubljani:

• prof. dr. Tomislav Virk, Oddelek za primerjalno književnost in literarno teorijo Filozofske fakultete (Več)

Naziv zaslužni profesor / zaslužna profesorica Univerze v Ljubljani:

• prof. dr. Franc Lovrenčak (Več)

Priznanje za posebne dosežke študentk / študentov Univerze v Ljubljani:

• študentska feministično-raziskovalna skupina Rezistenca (Ana Lorger, Anemarija Planšak, Jošt Vadnjal, Mojca Radkovič, Nesa Vrečer, Rina Pleteršek, Sara Pavlović, Sara Svati Sharan, Tanja Buda, Tomaž Kek, Tonja Jerele) (Več)

Priznanje strokovnim sodelavkam / strokovnim sodelavcem Univerze v Ljubljani:

• mag. Sara Gornik (vodja finančno-računovodske službe)
  • mag. Jerica Mrak Pestotnik (samostojna strokovna sodelavka v tajništvu Oddelka za geografijo Filozofske fakultete) (Več)

Posnetki posameznih dogodkov Univerze v Ljubljani so na voljo na Yotube kanalu UL.

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)