Člana Oddelka za geografijo med letošnjimi Kongresnimi ambasadorji Slovenije

Foto: Marko Delbello Ocepek (vir: https://www.congress-ambassador.si)

Prof. dr. Irma Potočnik Slavič in izr. prof. dr. Marko Krevs z Oddelka za geografijo Filozofske fakultete sta prejela naziv Kongresni ambasador Slovenije 2021. Prof. dr. Irma Potočnik Slavič je naziv prejela za organizacijo mednarodnega strokovnega srečanja v okviru projekta NEWBIE (3. do 6. februar 2020), izr. prof. dr. Marko Krevs pa za organizacijo mednarodnega znanstvenega kongresa EUROGEO Hidden Geographies / Skrite geografije (29. do 31. avgust 2019).

Iskrene čestitke!

Predstavitev prejemnikov in prejemnic priznanj si lahko pogledate tu.

Slovenski ambasadorski program je bil lansiran leta 2019 s strani Kongresnega urada Slovenije ob podpori Slovenske turistične organizacije, v sodelovanju s Kongresnim uradom pri Turizmu Ljubljana in 16 drugimi sodelujočimi partnerji. Z vzpostavitvijo programa si prizadevajo za privabitev večjega števila mednarodnih znanstveno-strokovnih in poslovnih dogodkov. S programom promovirajo Slovenijo kot destinacijo za organizacijo mednarodnih znanstvenih, strokovnih in poslovnih dogodkov, ki ustvarjajo priložnosti za mreženje, pretok znanja in inovacij, izmenjavo izkušenj ter vzpostavitve dolgoročnih mednarodnih povezav. Več o programu je dostopno na spletni strani.

Monografija: V iskanju Buddhe

Naslovna fotografija kipca Buddhe: Napad Mare in Buddhov poslednji preizkus v premoščanju skušnjav; Kašmir, Indija, 8. stoletje (vir: The Cleveland Museum of Art; javna last), oblikovanje: Irena Hvala.

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete znova pridobil članstvo v mreži EMT

Mreža EMT (European Master's in Translation) v evropskem prostoru združuje magistrske programe iz prevajanja, ki dosegajo najvišje mednarodne kriterije kakovosti izobraževanja prevajalcev in prevajalk.

Sprejem za športnice in športnike

Skupna fotografija vseh udeležencev srečanja