2. mednarodna konferenca Tuji jeziki stroke: Priložnosti in izzivi poučevanja in raziskovanja

15. in 16. oktobra 2020 je potekala druga mednarodna konferenca z naslovom Tuji jeziki stroke: Priložnosti in izzivi poučevanja in raziskovanja. Organiziralo jo je Slovensko društvo učiteljev tujega strokovnega jezika pod vodstvom vodje programskega odbora Nives Lenassi z Ekonomske fakultete UL in vodje organizacijskega odbora Saše Podgoršek z Oddelka za germanistiko Filozofsek fakultete.

V dveh dneh konference je imelo 169 udeležencev iz 18 držav priložnost prisluhniti trem plenarnim predavanjem in 74 prispevkom, ki so se osredotočali na različne teme s področja raziskovanja, poučevanja in učenja tujih strokovnih jezikov. S svojimi plenarnimi predavanji so znanja in spodbude za pedagoško in raziskovalno delo z udeleženci delili Sara Laviosa z Univerze v Bariju (Italija), Ken Hyland z Univerze East Anglia (Velika Britanija) in Vesna Cigan z Univerze v Zagrebu (Hrvaška). Tokratno konferenco je obogatila še prisotnost številnih študentov iz Slovenije in Italije.

Obisk veleposlanika Helenske republike v Ljubljani

Veleposlanik Helenske republike v Ljubljani nj. eksc. Argyrios Makris in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Obisk veleposlanika Češke republike

Veleposlanik Češke republike v Sloveniji nj. eksc. dr. Jiří Kuděla in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar