Sodobni perzijski jezik 1

Ure seminarjev: 0

Ure vaj: 60

ECTS točke: 6

Nosilec/izvajalec: prof. dr. Shigemori Bučar Chikako, Zaposleni/pogodbeni bodoči

Študentje začnejo s perzijskim sistemom pisave, ki se zelo močno razlikuje od latinice. V perzijščini obstaja 29 fonemov, 23 soglasnikov in 6 samoglasnikov. Perzijščina se zapisuje od desne strani proti levi strani. Obstajajo tudi precejšnje razlike med fonemi in grafemi. Pozneje se študentje naučijo in uporabljajo trdilne, vprašalne, velelne in vzklične stavke. Med učenjem različnih tipov stavkov, študentje povečajo svoj mentalni leksikon in usvojijo od 1000 do 1500 osnovnih besed. Osnovne besede in strukture pomagajo študentom, da znajo izražati svoje osnovne potrebe in se znajdejo v realni konverzaciji. Študentje razširijo svoje jezikovne sposobnosti do te mere, da so sposobni brati osnovne knjige, novice in poenostavljene verzije bogate perzijske literature. Končno lahko študentje komunicirajo eden z drugim v perzijščini in uporabljajo perzijske medije, kot so iranska televizija in iranske spletne strani. Slovnični problemi, kot so tvorba pogojnih stavkov z uporabo pridevnikov in prislovov in tvorba relativnih stavkov, so vključeni v nalogo poučevanja.

Moshiri, Leila (1998) Colloquial Persian. London ; New York : Routledge COBISS.SI-ID - 10434658
Mahootian, Sharzad (1997) Persian. London ; New York : Routledge COBISS.SI-ID - 3804258