Lektorat drugega slovanskega jezika - bolgarski jezik

Ure predavanj: 0

Ure seminarjev: 0

Ure vaj: 60

ECTS točke: 3

Nosilec/izvajalec: izr. prof. dr. Subiotto Namita, Zaposleni/pogodbeni bodoči

Razvijanje sposobnosti razumevanja ter ustnega in pisnega izražanja v bolgarščini; utrjevanje jezikovnih kompetenc; razvijanje leksikalne kompetence ter priprava na povzemanje besedil s parafraziranjem in reformulacijo. Teme: družina, delo, prosti čas, družba in družbeni problemi, socialni problemi, okolje ipd.

Pašov, 1989: Praktičeska b''?lgarska gramatika. Sofija: Narodna prosveta.
Andrejčin, L., Georgiev, L., Ilčev, S., Kostov, N., Lekov, I., Stojkov, S., Todorov, C., 1993: B''?lgarski t''?lkoven rečnik. Četv''rto fototipno izdanie. Sofija: Izdatelstvo na BAN.
Kurteva, G., Bumbarova, K., B''?čvarova., S., 2013: Zdravejte! Učebnik po b''?lgarski ezik za čuždenci A1-A2. Sofija: Nov b''?lgarski universitet.
Dimitrov, L, 2010: Slovensko - bolgarski in bolgarsko - slovenski priročnik. Ljubljana: Znanstvena založba Filozofske fakultete.
Ivanova, N., Maltarič, B., 2012: Poglavja iz zgodovinskega in kulturnega razvoja Bolgarije. Veliko Trnovo: Faber.