Nove raziskave opuščene srednjeveške naselbine Gutenwerd (Otok pri Dobravi)

Oddelek za arheologijo Filozofske fakultete in Narodni muzej Slovenije vabita na predstavitev rezultatov aktualnih arheoloških raziskav opuščenega srednjeveškega trga Gutenwerd, ki jih v sodelovanju s študenti in študentkami arheologije izvaja Oddelek za arheologijo Filozofske fakultete. Predstavitev bo potekala v petek, 18. junija 2021, ob 18.00 uri v dvorani Gasilskega doma v Dobravi pri Škocjanu. Predavala bosta dr. Tomaž Nabergoj (NMS) in izr. prof. dr. Katarina Predovnik (FF UL). Ob 19.00 uri bo sledil voden ogled najdišča in cerkve sv. Nikolaja. V primeru slabega vremena ogled najdišča odpade.

Dogodek bo organiziran v okviru mednarodne pobude Evropski dnevi arheologije 2021, v sodelovanju z Občino Škocjan, Občino Šentjernej, Prostovoljnim gasilskim društvom Dobrava, Zavodom za varstvo kulturne dediščine Slovenije, Območno enoto Novo mesto in Župnijo Škocjan pri Novem mestu.

19. 10. 2020

03. 09. 2020