Dnevi enakosti spolov FF: Iz leta v leto, iz generacije v generacijo

Vabimo vas na zdaj že tradicionalni dogodek v okviru Dnevov enakosti spolov FF, ki smo ga poimenovali Iz leta v leto, iz generacije v generacijo, ki se bo zgodil v torek, 19. marca 2024, ob 13. uri v Modri sobi na Filozofski fakulteti.

Tudi letos si želimo v vidno polje postaviti dela študentk_ov naše fakultete, ki so se v svojih diplomskih in magistrskih delih na zavidljivi ravni in inovativno ukvarjale_i z vprašanji enakosti spolov. Na ta način nameravamo dati glas mlajšim generacijam, za katere upamo, da bodo pomembno prispevale_i k temu, da se bo glas žensk v prihodnosti bolj slišal in tematike enakosti spolov razširjale tudi izven akademskega prostora.

Izsledke iz svojih del pa bodo predstavile_i: Benyamin Yuu (Oddelek za psihologijo), Dagmar Nared (Oddelek za EIKA), Eva Ule in Ingrid Gnus (Oddelek za slovenistiko), Lucija Pečlin (Oddelek za sociologijo).

Dogodek bo moderirala prof. dr. Milica Antić Gaber.

Prijazno vabljene_i!