Studijski programi prve stopnje

Dvopredmetni univerzitetni študijski program prve stopnje Anglistika

Vsebina

Diplomanti študijskega programa Anglistika pridobijo vsa znanja in medkulturne jezikovne zmožnosti, ki po mednarodnih standardih veljajo kot temeljna znanja in zmožnosti diplomiranega anglista oz. amerikanista, in so usposobljeni za fleksibilno uporabo pridobljenih znanj v različnih okoliščinah. Med znanji in zmožnostmi velja posebej izpostaviti naslednja: poznavanje angleškega jezikovnega sistema na vseh ravneh, zmožnost dejavne slušne, govorne, bralne in pisne rabe angleškega jezika, znanja o jezikovnem stiku med angleščino in slovenščino, znanja o pogojih in različnih okoliščinah medkulturnega sporazumevanja, poznavanje kultur različnih angleško govorečih skupnosti, poznavanje književnosti različnih angleško govorečih skupnosti in umetnostnih besedil v angleščini izpod peres pripadnikov drugih jezikovnih skupnosti, pripravljenost in zmožnost razumevanja domačih in nedomačih govorcev angleščine, sposobnost jezikovnega sodelovanja in pozitivnega odpravljanja sporazumevalnih ovir in neuspehov, zavest o potrebi stalnega izpopolnjevanja že pridobljenih znanj in pripravljenost za tako nadgradnjo znanja.

Diplomanti študijskega programa Anglistika obvlada vsa našteta znanja in zmožnosti in jih zna samostojno ter kritično uporabljati skladno z okoliščinami delovanja oz. raznih oblik medjezikovnega in medkulturnega posredovanja glede na določene cilje.

Študijski program vključuje štiri kulturne module kot izbirne strokovne vsebine: Ameriški kulturni modul, Avstralski kulturni modul, Britanski kulturni modul in Kanadski kulturni modul.

Več informacij, vključno s temeljnimi cilji študija in splošnimi kompetencami si oglejte v predstavitvenem zborniku.

P – predavanja; S – seminar; V – vaje; D – druge oblike organiziranega študijskega dela (praktično usposabljanje, hospitacije, nastopi, terensko delo ipd.); KT – kreditne točke po evropskem prenosnem kreditnem sistemu (European Credit Transfer System) – 1 kreditna točka pomeni 25 do 30 ur obremenitve študenta oz. študentke.

1. letnik P S V D KT Semester
Britanski kulturni modul 30 0 60 0 5 celoletni
Kanadski kulturni modul 30 0 60 0 5 celoletni

Sodelavke in sodelavci oddelka

© Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani, Vse pravice pridržane.

Iščem ...